KONTAKT
http://transport-autolaweta.pl/

Nasza firma oferuje wynajem autolawet i lawet na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Bardzo cenimy sobie czas naszych wszystkich klientów i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest wyznaczenie jak najszybszego terminu. Dokładamy wszelkich starań, by każdy transport samochodów osobowych i urządzeń przemysłowych oraz wszelkiego innego specjalistycznego sprzętu odbywał się jak najszybciej i w dogodnym dla Państwa momencie. Dlatego też serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami w celu ustalenia wszelkich szczegółów współpracy. Nasi wykwalifikowani pracownicy chętnie udzielą wszystkich niezbędnych informacji oraz zaproponują atrakcyjną cenę świadczonej usługi. Gwarantujemy Państwu, że wynajmując od nas autolawetę macie gwarancję bezpieczeństwa i możecie być spokojni o dotarcie do miejsca docelowego. 

 

Rodzaje autolawet: 

  • platformy załadunkowe stałe, służą do przewozu samochodów osobowych, dostawczych i motocykli, mogą one przewozić tylko jeden pojazd
  • platformy załadunkowe hydrauliczne, dostosowane są do transportu samochodów powypadkowych, używane są w sytuacji, kiedy stan techniczny auta nie pozwala na wjechanie na lawetę
  • platformy załadunkowe piętrowe to pojazdy, które dostosowane są do większej ilości samochodów dostawczych, osobowych lub motocykli
  • platformy na przyczepie to same przyczepy, które można doczepić do zwykłego samochodu i przewieźć samochody, dostawcze i motocykle z punktu A do punktu B. 

 

Do przetransportowania samochodu osobowego, quada, motocykla, maszyny budowlanej i innych ładunków wielkogabarytowych potrzeba odpowiedniego pojazdu. Nasza firma oferuje specjalistyczne autolawety, które bez najmniejszego problemu przewiozą samochód osobowy do Niemiec i innych krajów w Europie. Do wypożyczenia lawety w naszej firmie wystarczy mieć prawo jazdy kategorii B. 

 

Wynajem autolawety w województwie zachodniopomorskim 

Autolaweta często jest jedynym rozwiązaniem na szybkie przetransportowanie zepsutego samochodu do mechanika lub na złomowisko. Dodatkowo często jest to również jedyna możliwość na poradzenie sobie z uszkodzonym autem w trasie. Nazwy laweta i autolaweta często używane są jako synonimy. Natomiast nie jest to poprawne. 

 

Lawetą określamy pojazdy, które służą do transportu samochodów, motocykli, mebli, materiałów budowlanych. Jest to rodzaj przyczepy służącej do holowania. Do prowadzenia lawety potrzebne jest prawo jazdy kategorii B + E. Natomiast autolaweta jest pojazdem, który ma za zadanie udzielenie pomocy po wypadku. Ma połączony kokpit  z tradycyjną lawetą. Autolawety najczęściej wykorzystywane są w firmach świadczących usługi pomocy drogowej. Zaletą autolawet jest mniejszy rozmiar niż samochodu z lawetą. Sprawia to, że jest znacznie wygodniejsza w prowadzeniu. W przypadku autolawety do 3,5 tony potrzebne jest wyłącznie prawo jazdy kategorii B. Nie trzeba mieć żadnych dodatkowych uprawnień. Trzeba pamiętać też o ograniczeniu prędkości dla takich pojazdów, w Polsce maksymalna prędkość dla samochodu z lawetą wynosi 90 km/h. 

 

Doświadczona firma wynajmująca lawety 

Nasi pracownicy to doświadczone osoby, które dołożą wszelkich starań, żeby samochód trafił bezpiecznie do punktu docelowego. Holowanie może być do warsztatu lub na parking strzeżony. Nasze lawety i autolawety dojadą do każdego miejsca w województwie zachodniopomorskim. Dbamy o to, aby wszystkie samochody w potrzebie otrzymały najwyższej klasy usługę holowania. Nasza oferta jest elastyczna i indywidualnie dopasowywana do konkretnego klienta. W zależności od firmy, usługi oraz pojazdy mogą się od siebie różnić. Przede wszystkim wynajmując pojazd zwracamy uwagę na cenę. Ona zależy od wymiarów, dopuszczalnej masy i czasu wypożyczenia. Warto również zwrócić uwagę co chcemy wynająć – lawetę czy autolawetę. Dodatkowo warto dowiedzieć się jak wygląda kwestia załadunku i rozładunku transportowanych rzeczy. Auto na lawecie powinno być w odpowiedni sposób zabezpieczone. Trzeba pamiętać o tym, żeby przy wynajmie autolawety wziąć pod uwagę ile ma ona pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo trzeba sprawdzić czy w pojeździe, który wynajmujemy są takie rzeczy jak: trójkąt ostrzegawczy, kamizelki odblaskowe, sygnalizator świetlny.   Przed samym wynajmem trzeba zapytać osoby pracującej w danej firmie o to czy jest to sprawny i bezkolizyjny pojazd.

 

Profesjonalne podejście 

Zajmujemy się transportem różnego rodzaju maszyn na terenie całej Unii Europejskiej oraz Polski. Wszystkie nasze samochody są w świetnym stanie technicznym i wizualnym. Każdy pojazd jest na bieżąco serwisowany, w taki sposób, żeby mógł bezpiecznie ruszyć w trasę. Dodatkowo wszystkie opony są dostosowane do aktualnej pory roku i nie mają więcej jak dwa lata. Dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo, dlatego wszystkie pojazdy przechodzą wszystkie przeglądy. W swojej ofercie wynajmu posiadamy także zwykłe lawety i autolawety. W naszej flocie znajdują się samochody o różnych zastosowaniach. To sprawia, że z naszych usług korzystają klienci indywidualni oraz biznesowi. Decydując się na współpracę z nami, można mieć gwarancję najwyższej jakości świadczonych usług oraz terminowego wywiązania się z powierzonych nam zadań.